Za bezpečný Temelín

Infromace o našem působení

Vážení,
rádi bychom Vás informovali o právě probíhajícím založení občanského sdružení Společnost za bezpečný Temelín. Sdružení zakládáme mimojité v souvislosti s probíhajícím tendrem na dostavbu nových bloků Jaderné elektrárny Temelín (JETE). Předem bychom velmi rádi deklarovali, že si neklademe za cíl bojovat proti dostavbě samotné ani proti ničemu jinému, ale smyslem naší činnosti je požadavek na veřejný dohled nad zakázkou dostavby JETE, a aby byla ve veřejném zájmu vybrána nejbezpečnější a nejvhodnější nabídka. Širším cílem sdružení je pak vyvolání všeobecné veřejné debaty nad budoucností jaderného průmyslu v ČR, řešeními uložení jaderného odpadu, bezpečnosti atp.
V našem týmu je řada odborníků na různá související témata k dané problematice, především zástupců akademické obce, se kterými bychom rádi pořádali veřejné diskuse, vědecké a tiskové konference.
Jelikož se chceme o nabídkách a celém tendru dozvědět co nejvíce informací, ty transparentně předkládat veřejnosti, vyhnout se spekulacím a nepravdám, budeme Vás o každé naší akci informovat a budeme velice rádi, když se jich do budoucna zúčastní i zástupce Vašeho subjektu. Dokonce si myslíme, že Vaše účast je více než nutná.
 
S úctou,
 
Alois Pavlíčko, předseda občanského sdružení Společnost za bezpečný Temelín,
Helena Justová, projektová manažerka občanského sdružení Společnost za bezpečný Temelín.

Zpět