Za bezpečný Temelín

Co právě děláme?

 

Sdružení založeno!

Dne 9.10. 2012 bylo naše sdružení „Společnost za bezpečný Temelín“ oficiálně registrováno při MV ČR.

Infromace o našem působení

Oslovili jsme důležité subjekty zainteresované v problematice bezpečnosti provozu jaderných elektráren a dostavby Jaderné elektrárny Temelín (JETE): ČEZ, a.s.; přihlášené účastníky do tendru dostavby 3. a 4. bloku JETE a Státní úřad pro jadernou bezpečnost ČR.

Odezvy na založení našeho sdružení SBT

Zatím se nám dostalo 3 odpovědí na informaci o založení našeho sdružení a možnostech spolupráce: odpověděli zástupce americké společnosti Westinghouse, paní Ing. Dana Drábová, Ph.D. (SÚJB ČR) a zástupce ruského ROSATOM.

Diskuze s Danou Drábovou

Zúčastnili jsme se přednášky a diskuze s předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost paní Ing. Danou Drábovou, Ph.D..

Tisková konference k založení SBT

Dne 19.11.2012 se v Praze uskuteční oficiální tisková konference k založení našeho sdružení Společnost za bezpečný Temelín. V přílohách článku naleznete pozvánku na tiskovou konferenci a taktéž tiskou zprávu k této události.

Tisková konference 19.11.2012 k založení sdružení uskutečněna

V Praze jsme 19.11. uskutečnili oficiální tiskovou konferenci k založení Společnosti za bezpečný Temelín. V článku naleznete informace, fotografie a reakce na tuto událost.

Pořádáme tematický workshop, který proběhne 3.12. 2012 v jihočeských Netolicích

Dne 3.12.2012 se v jihočeských Netolicích uskuteční tematické odpoledne, které bude věnováno diskusi a předání výsledků a zkušeností mezi vědci a zemědělci z jihočeského regionu. Podkladem jsou mimořádně zajímavá data získávaná z dálkového průzkumu Země a práce v terénu. Dokážeme na základě známých skutečností zodpovědět otázku: „Pěstují se v okolí jaderné elektrárny Temelín (JETE) závadné plodiny? Pravda, nebo předsudek a jaká máme data, možnosti?“ Více v příspěvku.

Vydařené setkání v Netolicích!

3.12. 2012 naše sdružení uspořádalo první ze série tematických debatních "kulatých stolů". Ústředním tématem tohoto prvého tematického odpoledne, které se uskutečnilo v jihočeských Netolicích, bylo "Sledování vlivu JETE na zemědělskou činnost".

PF 2013

Všem přejeme úspěšný a bezpečný rok 2013!

2. tematické odpoledne: Voda v krajině Temelínska a její význam

Dne 30.1.2013 se v Českých Budějovicích uskuteční 2. tematické odpoledne, které bude věnováno diskusi a předání výsledků a zkušeností vědců z aplikovaného výzkumu krajiny Temelínská, se zvláštním důrazem na vodu a její význam v krajině. Více v příspěvku.

3. tematická diskuse: setkání účastníků temelínského tendru!

Třetí tematická diskuse již tuto středu 27.2. v Praze. Více v článku

3. uspořádannou akcí bylo 1. setkání účastníků o temelínský tendr!

27.2. 2013 jsme v Praze uspořádali třetí ze série tematických debatních "kulatých stolů". Toto setkání se stalo historicky prvním setkáním účastníků temelínského tendru. Přečtěte si vlastní článek!

Přijal nás ředitel Temelína

Neformální schůzky s ředitelem jaderné elektrárny Temelín Milošem Štěpanovským, která se uskutečnila koncem minulého týdne přímo v objektu JETE, se zúčastnil i předseda občanského sdružení Za bezpečný Temelín Alois Pavličko. Více v samostatném článku.

O Temelínu v ČRo

ČRo České Budějovice odvysílal v rámci pořadu Přímá linka debatu s ústředním tématem dostavby JE Temelín.

Pro kostku uhlí šel bych světa kraj aneb kdo a co je dnes víc.

Region spotřebovávající primární zdroje ze svého okolí je jistě pro ekonomiku a stát přínosem. Neděje se to však v případě, když musí být dotován dalšími zdroji.

Názory účastníků tendru dostavby JETE: Škoda Jaderné Strojírenství

Prostřednictvím rozhovoru pro portál Průmysl.cz hodnotil postoje zástupce jedné ze společností, která je součástí konsorcia MIR.1200. V rozhovoru zmíněna i naše SBT!

Opatrnost jihočeských politiků před volbami

Jaké postoje mají jihočeští politici před volbami?

Studie k JE Temelín

Koncem prázdnin se objevila studie k JE Temelín pod názvem „Případné nedostatky v primárním okruhu České jaderné elektrárny Temelín 1“.

Otázky pro strany a hnutí kandidující ve volbách

Sdružení se zabývá postoji jednotlivých kandidujících stran a hnutí. Lídrům v průběhu uplynulého týdne zaslalo TOP 12 otázek s vazbou na jižní Čechy.

Velká Británie a její nový vztah k jádru?

Britský kabinet podepsal s francouzskou energetickou skupinou EDF dohodu o výstavbě dvou jaderných reaktorů v Británii.

MAPE odkaliště

Na téma zdraví obyvatel jižních Čech

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně

V Brně se konal mezinárodní strojírenský veletrh.

Zúčastnili jsme se semináře o energetické soběstačnosti obcí.

Seminář se uskutečnil v pátek 1.11.2013 v Českých Budějovicích.

Prohlášení Westinghouse k návrhu EK ze dne 21.1.2014

Westinghouse k návrhu EK ze dne 21.1.2014 ve svém prohlášení mj. uvádí, že navrhovaný energetický a klimatický balíček Komise je v souladu s novou energetickou strategií České republiky.

Zahajovací konference programu CZ02 - Biodiverzita, monitoring a změna klimatu

Cílem konference bylo představení tohoto Programu široké i odborné veřejnosti.

Virtuální výlet až k reaktoru JE Temelín

Virtuální prohlídka areálu JE Temelín

Informace od uchazečů o dostavbu JE Temelín

Zpravodaje konsorcia MIR.1200 a oznámení společnosti Westinghouse Electric Company